Mieszkanie na kredyt.

W pewnym momencie naszego życia zapada decyzja o zakupie własnego domu lub mieszkania. Nie każdego jednak stać na zakup nieruchomości za ponad 100 tysięcy złotych za gotówkę. Wielu z nas zmuszonych jest do zaciągnięcia kredytu na wiele lat. Często zaciągane zobowiązania bankowe spłacane są nawet po 20 lub więcej lat. Bez pożyczek na zakup nieruchomości niewielu byłoby stać na tak ogromny wydatek. Nie dziwi więc nikogo, że coraz więcej osób decyduje się na mieszkanie w kredycie. Często rata kredytu jest znacznie niższa od miesięcznego czynszu za wynajmowane mieszkanie, więc decyzja o zakupie na raty jest oczywista.

Aby uzyskać kredyt na zakup nieruchomości, powinniśmy posiadać stałe i w miarę godziwe dochody. Bank sprawdza też naszą historię kredytową i w przypadku większych problemów ze spłatami poprzednich zobowiązań może odmówić nam udzielenia pożyczki. Dodatkowo warto też mieć trochę własnej gotówki, która posłuży nam jako wpłata własna. Dzięki temu znacznie obniżymy koszty kredytu oraz zwiększymy swoje szanse na pozytywną decyzję systemu bankowego odpowiedzialnego za akceptację udzielanych pożyczek długoterminowych.

Decydując się na kredyt na mieszkanie, powinniśmy uzbroić się w cierpliwość oraz dokładnie rozeznać się w ofertach bankowych. Każdy bank ma minimalnie różne wymogi co do udzielania kredytów oraz wymaganych dokumentów. Warto też rozważyć możliwość zaciągnięcia zobowiązania w obcych walutach jak Euro lub Frank szwajcarski. Dzięki przewalutowywaniu naszego kredytu możemy zaoszczędzić sporo na comiesięcznych kosztach naszej pożyczki. Warto jednak zauważyć, że kredyt w obcych walutach wiąże się z ryzykiem, czego doświadczyli w ostatnich 2 latach wszyscy ci, którzy zaciągnęli kredyty we Frankach. Osoby, które obawiają się podobnych sytuacji, powinny zdecydować się na kredyty w złotówkach. Jeżeli posiadamy pewne dochody i w dłuższej perspektywie czasu mamy pewność, że utrzymają się na niezmiennym poziomie, to powinniśmy się zdecydować na zakup mieszkania na kredyt.