Czy lepiej wynająć przez biuro nieruchomości, czy samemu?

Jeżeli potrzebujemy wynająć mieszkanie, to mamy do wyboru dwie opcje. Pierwszą z nich jest samodzielne wyszukiwanie ofert w serwisach internetowych i sprawdzanie każdego mieszkania z osobna. Drugą opcją jest wynajęcie mieszkania poprzez biuro pośrednictwa nieruchomości. Wg. wielu osób jest to o wiele wygodniejsza i bardziej bezpieczna alternatywa, która nie wymaga od nas tak dużych nakładów czasu, jak samodzielne wyszukiwanie ofert nieruchomości do wynajęcia.

Oczywiście obie możliwości mają swoich zwolenników oraz przeciwników. Za samodzielnym wyszukiwaniem ofert przemawia z pewnością niższy koszt, gdyż w wielu przypadkach decydując się na wynajęcie mieszkania poprzez biuro nieruchomości, zobowiązani jesteśmy do zapłacenia prowizji, która sięga nawet połowy miesięcznego czynszu. Z drugiej jednak strony, jeżeli wynajmujemy przez biuro nieruchomości, to wszelkie formalności i procedury związane z wynajęciem załatwiane są za nas przez przedstawicieli agencji nieruchomości. Dodatkowo wiele biur nieruchomości daje nam możliwość interaktywnego zwiedzania mieszkania, którym jesteśmy zainteresowani. Dzięki temu znacznie zyskujemy na czasie oraz możemy szybko zapoznać się z układem mieszkania lub innej nieruchomości.

Co więcej, biuro nieruchomości przed przystąpieniem do wystawienia oferty w imieniu klienta sprawdza, czy wszystko jest zgodne z prawem, a osoba wynajmująca mieszkanie ma pewność, że wynajmuje je od właściciela nieruchomości, a nie od osoby podszywającej się pod niego. Wynajmowanie nieruchomości za pośrednictwem biura nieruchomości jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie swój czas i potrzebują szybko wynająć mieszkanie na dogodnych dla siebie warunkach oraz w przystępnej cenie i w sposób w pełni legalny i bezproblemowy. Bardzo duża konkurencja na rynku biur nieruchomości sprawia, że każde z nich oferuje coraz to ciekawsze dodatki lub niższe prowizje. Warto jest więc dokładnie zapoznać się z ofertami wszystkich biur nieruchomości, jakie świadczą swoje usługi w naszym mieście.