Jak uzyskać licencję zarządcy nieruchomościami?

Rynek nieruchomości jest bardzo wymagający. Aby zdobyć nowych klientów, powinniśmy stale się dokształcać oraz dbać o najwyższą jakość świadczonych przez nas usług. Jeżeli decydujemy się na wejście w ten rodzaj biznesu, powinniśmy liczyć się z wymogiem wyrobienia sobie odpowiednich licencji uprawniających nas do obrotu nieruchomościami.

Tego typu licencję będziemy mogli otrzymać po skończeniu odpowiednich studiów lub kursów, które pomogą nam w naszej pracy pośrednika nieruchomości. Aby uzyskać licencję, zezwalającą na obrót oraz zarządzanie nieruchomościami powinniśmy wysłać do odpowiedniej instytucji drogą elektroniczną skan dyplomu ukończenia kierunkowych studiów z zakresu gospodarki nieruchomości. Następnie wypełnić wniosek o udzielenie licencji, który znajduje się na stronie KIGN. Ostatnim krokiem w uzyskaniu naszej licencji jest opłacenie 150 zł opłaty weryfikacyjnej.

Taka licencja jest obowiązkiem każdego zarządcy nieruchomości. Jeżeli chcemy na poważnie zająć się tym biznesem i ustrzec się przed problemami prawnymi powinniśmy jak najszybciej wyrobić sobie takie zezwolenie. Jeżeli nie posiadamy kierunkowego wykształcenia możemy skorzystać z płatnych kursów, które przygotują nas do trudnej i wymagającej pracy przedstawiciela biura nieruchomości. Tylko dobrze przygotowany przedstawiciel biura nieruchomości będzie wydajny oraz zyska zaufanie klientów, oraz wynajmujących nieruchomości oferowane i obsługiwane przez nasze biuro. Jeżeli chodzi o zyski czerpane z takiej działalności, to zależne są one od wielkości naszej firmy oraz od ilości obsługiwanych nieruchomości. Ważny jest też rodzaj obsługiwanych nieruchomości. Inne stawki będą za mieszkania w blokach a inne za duże działki czy hale magazynowe. Im droższa nieruchomość, tym wyższe są prowizje dla biura pośrednictwa nieruchomości. Najwyższe stawki będą za sprzedaż nieruchomości a najniższe za znalezienie osoby chętnej do wynajęcia mieszkania czy innej nieruchomości przez nas obsługiwanej.